74LVC1G32FS3-7
Mfr.Part #
74LVC1G32FS3-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package/Case
Datasheet
74LVC1G32FS3-7
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP DFN0808-4
Stock
2594
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
200 µA
Features :
Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Logic Type :
OR Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
5.5ns @ 5V, 50pF
Number of Circuits :
1
Number of Inputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
4-XFDFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
X2-DFN0808-4
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V